top of page

Tableau 2018.2 versiooni uuendused

Juuli lõpus tuli Tableaul välja järjekordne uus versioon numbriga 2018.2. Nagu Tableau’l kombeks lisatakse uusi võimalusi kõikidesse Tableau toodetesse ja igat tüüpi kasutajatele: nii analüütikutele kui ka administraatoritele. Jätkub ka Tableau Serveris iseteeninduse funktisonaalsuse ühtlustamine Tableau Desktopiga.

Pildil on näha loetelu versiooni uuendustest:

Tableau 2018.2Kõige märkimisväärsemad 2018.2 versiooni uuendused on kindlasti:


Töölaua laiendused (dashboards extensions)

Töölaua laiendused võimaldavad laiendada Tableau piire ja kasutada Tableau töölaual nii enda poolt kirjutatud laiendusi kui ka kolmandate osapoolte poolt avalikult jagatud laiendusi. Lisanduvad sellised võimalused nagu integratsioonivõimalused teiste programmidega, täeindavate graafikutüüpide kasutamine, jpm – sõltuvalt kasutaja vajadusest ja kujutlusvõimest. Tehniliselt tuleb alla laadida laiendus laienduste galeriist või luua see ise vastavalt Tableau Extensions API-le.


Teenuste haldamise liides (Tableau Services Manager)

IT administraatorite jaoks lisandus Tableau teenuste haldamise liides. Teenuste haldamise liides on täiesti uus veebipõhine võimalus Tableau Serveri administreerimiseks Linuxis või Windowsis. Administreerimise töö on muutunud oluliset mugavamaks, st paljud taustaprotsessid ja VizQL Serveri protsessid muutunud ühe-klikilisteks. Liidesega suureneb administreerimise paindlikkus ka väiksema serveri seisuaja arvelt.


Geograafilise andmetüübi ühendus (spatial join)

Analüütikutele ja ärikasutajatele lisandus geograafilise andmeühenduse tegemise võimalus. Erinevaid andmeallikaid on võimalik ühendada neis sisalduva asukoha alusel. See võimaldab analüütikutel põhjalikumalt analüüsida geograafilise piirkonnaga seotud infot.


Tableau Prep laadimiste automatiseerimine

Väga oluline muudatus lisandus augustis ka andmete ettevalmistamise vahendisse Tableau Prep, mille uue versiooniga on võimalik andmevoo laadimisi automaatselt värsekendada. Seega saab nüüd Tableau Prep abil oma andme ettevalmistuse ja laadimised igpäevaselt automatiseerida. 

Kui soovid täpsemat infot Tableau uute võimaluste kohta või kuidas seda rakenda oma ettevõttes, võta meiega ühendust. Töötame iga päev Tableau klientide ja projektidega, kus aitame andmeid paremini analüüsida ja visuliseerida ning andmelaadimisi ja andmevoogusid automatiseerida.


Meie kodulehelt on võimalik ka nii Tableau Desktop kui ka Tableau Prep tasuta prooviversioon alla laadida.

Post: Blog2 Post
bottom of page