top of page

Tableau 2021.1 uuendusedTableau andis märtsi lõpus välja oma selle aasta esimese reliisi. Tableau 2021.1 uuendused toovad Tableau kasutajatele jälle hulganisti uuendusi ja kirjeldame alljärgnevalt lühidalt olulisemaid uuendusi. Kõige märgilisem uuendus on selles versioonis Einstein Discovery. Kuid eks igaüks leiab omale ise lemmiku ja enim väärtust loova.Einstein Discovery


Kui 2019. aastal ostis Salesforce Tableau ettevõttena ära, siis algas üsna tugev integreerumine ja seda ka tootearenduse tasemel. Selle versiooniga on toodud nüüd Tableau-sse Salesforce-i Einstein Analytics komponent, mis on masinõppe ja AI põhine ennustav moodul. Seda saab Tableau-s kasutada laiendusena (extension) või valemites ja peagi lisandub see moodul ka Prep Builder-isse. Einstein Discovery kasutamiseks peab aga need arvutusmudelid Salesforce rakenduses seadistama ning seega vajab see juba kasutatavat Salesforce-i või omandama vastava litsentsi (Einstein Discovery on Tableau) täiendavalt. . Kuna me ei ole meie turul näinud märkimisväärset Salesforce kasutust ega ka nende kahe toote integreerimise soovi, siis me Eesti turul sellele erilist nõudlust ei ennusta. Seetõttu ei hakka seda ka siin põhjalikumalt kirjeldama.Tableau 2021.1 uuendused


Loetleme allpool mõned uuendused ja muudatused, mis meie kasutajaid kindlasti rohkem huvitavad ja mõjutavad:

 • Quick LOD: LOD valemid aitavad luua arvutusi, mis kasutavad mitte ainult vaatele lisatud granulaarsust, vaid teha agregatsioon üldisemal või hoopis detailsemal tasemel. Need valemid on olnud Tableau-s võimalikud juba mitu aastat. Nende süntaks on aga pisut ebamugav ning kindlasti peavad ka nende sagedased kasutajad täpse süntaksi enamasti üle kontrollima. Nüüd aga on neid võimalik luua automaatselt. Tarvitseb vaid mõõdik dimensioonile lohistada või valides mõlemad korraga ja seejärel luua automaatne (quick) LOD.

 • Lisati integreeritud laienduste (extension) galerii. Nüüd saab laiendusi otse Tableau aknas otsida ja lisada.

 • Brauseri põhine web authoring saab ka pidevalt täiendusi ning nüüd saab ka brauseris veergude ja ridade päiseid ümber reastada vaid hiirega lohistades. Brauseris saab ka luua ja muuta erinevatele seadmetele mõeldud layout-i. Lisandunud on ka mitu uut andmeallikat, mille baasil saab ka brauseri kaudu data source-i luua.

 • Kõik kasutajate rollid saavad nüüd näha meetrikute menüüd ja näha vaatega seotud meetrikuid. Kasutajal peab aga sellegipoolest olema antud vajalikud õigused meetrikutele.

 • Ask Data-t saab veelgi põhjalikumalt kasutaja poolt juhtida: nt keelata mõne data source puhul Ask Data, välistada välju ja juhtida ka indekseerimist.

 • Tableau on loonud nüüd Tableau serveris ja Online-s mugava teavituste halduse. Kasutaja saab ise juhtida, milliseid teavitusi ta soovib näha Tableau-s ja mida soovib emailile saada. Lisaks on võimalik ka teavituse pealt valida otseteena tegevused, mis on selle teavituse liigiga seotud.

 • Tableau Desktop ja Preb Builder uuendavad nüüd automaatselt kasutusperioodi lõpus võtmeid kui need on pikendatud ning kasutaja ei pea neid käsitsi värskendama ega uuendama.

 • Kui andmeallikana on kasutusel Amazon Redshift, siis alates 2021.1 versioonist ei ole enam Redshifti draiver automaatselt eelpaigaldatud ning selle peab ise käsitsi paigaldama. See puudutab nii Desktopi, Serverit kui ka Prepi.

 • Snowflake ühenduse puhul kasutakse nüüd vaikimisi warehouse-i, kui ühtegi ei ole eelnevalt määratud.

 • Tableau Prep uuendusi lastakse veidi erineva rütmiga välja ning seal on 2021.1 versioon väljas juba jaanuarist. Seal on peamine uuendus, et andmevoo tulemust saab nüüd ka Microsoft Excelisse salvestada.

 • Tableau Serveri administraatoritele on kindlasti heaks uudiseks, et serverisse litsentside lisamine ei nõua enam serveri taaskäivitamist.

 • Tableau Catalog (mis on Data Management Add-On koosseisus) loob nüüd automaatseid andmekvaliteedi teavitusi, kui extract-i või flow laadimine ei õnnestunud.

Tableau 2021.1 uuendused on täpsemalt kirjeldatud Tableau uuenduste lehel: https://www.tableau.com/products/new-features. Sealt saab nii siin tutvustatutega tutvuda kui ka vaadata kõiki muid uuendusi.


Tableau hakkas kvartaalseid versiooniuuendusi välja andma alates 2018 aastas ja vastavalt sellele versioone numereerima. Kui alguses tulid need välja kvartali esimese kuu lõpus, siis tänaseks on see rütm veidi pikenenud ja 2021.1 versiooniuuendus tuli välja kvartali viimasel nädalal. Loodame väga, et edaspidi suudetakse jälle tempot veidi tõsta ning kvartalist ikka välja ei minda. Samas tuleb muidugi ka arvestada, et eks ikka olulisem on ju kvaliteet ning veendumine, et kõik uuendused on ka korralikult testitud ja töökindlad. 


Kui soovid põhjalikumat infot Tableau kohta siis võta meiega ühendust või lae alla tasuta prooviversioon.

Post: Blog2 Post
bottom of page