top of page

Tableau 2021.3 versiooni uuendusedOleme juba harjunud, et igas kvartalis tuleb Tableau-l välja uus versioon, mis lisab alati põnevaid uuendusi. Versioon 2021.3 tuli välja 7.septembril ja on tänaseks juba kindlasti paljudel ka kasutusele võetud.

Uus versioon tugevdab eelkõige Tableau positsiooni nn Enterprise lahendusena. See tähendab, et Tableau pakub kompaktset ja terviklikku lahendust kogu organisatsiooni andmeanalüütikale. See võimaldab kõigil organisatsiooni töötajatel analüüsida ja jagada andmeid ning andmevisualisatsioone. Ja seda nii organisatsiooni sees kui ka väljapoole: partnerite, klientide või avalikkusega. Jätkuvalt näeme ka tugevat integratsiooni Salesforce-iga ja grupi teiste lahendustega (nt Slack, Mulesoft). Uuendatud on isegi Tableau platvormi iseloomustavat skeemi. Kuivõrd enterprise lahendus eeldab ka kogu organisatsioonis põhjalikku kontrolli andmete ja andmevoogude üle, siis mitmed uuendused on jällegi suunatud Data Management lisamoodulile. Aga vaatame siis ka mõnda uuendust põhjalikumalt.Tableau Prep ridade lisamine ja laadimiste sõltuvuste haldamine.


Nagu näeme oma klientide hulgas, siis Tableau Prep-i kas kasutatakse väga aktiivselt või siis üldse mitte. See ka näitab, et nagu ka Tableau Desktop-i kasutamisest võib sõltuvusse sattuda, siis sama lugu on ka Tableau Prep-iga. Seega, kui sa ei ole Prepi veel ise proovinud, siis soovitame tugevalt. Mõne analüütiku või isegi kogu organisatsiooni jaoks võib see pakkuda terviklikku lahendust andmeallikatest laadimiseks nii extractidesse kui ka andmeaita.


Seekord on siis uuendusena lisatud Prep Builderisse uus komponent, mis võimaldab meil andmetesse lisada puuduvaid või täiendavaid ridu. Näiteks kui soovime näha kaupade saldot iga päeva lõpu seisuga, aga mõnel päeval pole tehinguid toimunud ja seega ei ole ka vastavat kuupäeva rida andmetes, saame selle nüüd lisada. Tableau Prep saab siis leida kuupäeva või täisnumbriga väljade väärtuste vahelt puduvad väärtused ja need lisada andmetesse. Lisaks on siis muidugi võimalik defineerida ka valem, et kuidas need tühjad read väärtustega täidetakse.


Teise Prepi uuendusena saame laadimistel seadistada sõltuvusi. Andmete laadimisel on reeglina vaja kasutada sõltuvusi ja panna laadimised loogilisse järjekorda. Seda siis juhul, kui laadimine kasutab mõne teise laadimise tulemusi. Näiteks kui esimene laadimine lõppeb veaga, siis ei peaks/tohiks järgmist üldse käivitada. Selliseid sõltuvusi saab nüüd Tableau Prep Conductor-is seadistada. Selle kasutamiseks on vajalik Creator õigustes kasutaja ja kasutusel peab olema ka Data Management Add-On. Teha saab seda nii Tableau Serveris kui ka Online-s.


Integratsioon Slack-iga


Tableau Serveris ja Online-s on nüüd võimalik saata sõnumeid ja vaateid oma Slacki kanalisse. Slack on kindlasti väga tuttav ja levinud suhtusrakendus.

Sõnumite saatmiseks Slacki on vaja esmalt administraatoril ühendada Slacki workspace Tableau-ga. Selleks on tekkinud seadete lehele uus vaheleht Integrations. Lisaks saab Tableau-s iga kasutaja oma eelistuste alt valida, kuhu kanalisse sõnumid tulevad. Vaikimisi on Slack aktiveeritud. Slack-i saab saata Tableau kommentaare, milles on määratud @mention, andmepõhiseid teavitusi (alerts) ja kui keegi jagab sisu teistele.


Personal Space


Üks märgiline uuendus on igale kasutajale isikliku salvestusruumi loomine serveris. Seda nimetatkse Tableau-s Personal Space. See loob igale kasutajale turvalise ruumi, kuhu saab oma tööfaile salvestada. Näiteks neid, mis on veel väljatöötamisel või ei kuulugi kellegagi jagamisele. Varem sai isikliku kataloogi luua õiguste ja projektidega "trikitades". Nüüd on see siis põhifunktsionaalsuses kõikidel Explorer ja Creator kasutajatel. Personal Space-i saab sisu salvestada serveris tööfaili luues või muutes. Samuti saab sinna liigutada olemasolevaid faile teistest projektidest. Kahjuks aga ei ole veel võimalik Desktopis või Prepis failiga töötades seda salvestada sinna - selles osas omab funktionaalsus veel arenguruumi. Loodetavasti see siis järgmistes versioonides lisandub.


Muud uuendused


Lisatud pilt näitab kogu loetelu uuendustest. Kindlasti leidub siit kasutajatele midagi, mis nende jaoks huvitav ja kasulik.


Kui soovid põhjalikumat infot Tableau uute võimaluste kohta, siis võta meiega ühendust või lae alla uue versiooniga Tableau prooviversioon.

Post: Blog2 Post
bottom of page