top of page

Tableau Conference Europe 2019 muljed


Tableau Euroopa konverents (Tableau Conference Europe 2019) toimus sel aastal 17-19 juunil Berliinis. See on andmeanalüüsi valdkonna fännide iga-astane kohtumispaik. On ju Gartner oma Magic Quadrantis öelnud, et Tableau kliendid on pigem fännid. Seekord oli Euroopa konverentsil kokku üle 2000 osaleja ning sealhulgas ka Eestist 22 osalejat, kes esindasid 11 erinevat organisatsiooni.


Konverentsil on hea võimalus kuulata mitmete rahvusvaheliste ettevõtete kogemustest, milliseid lahendusi on nemad Tabaleau-ga teostanud ja kuidas oma organisatsiooni üles ehitanud kogu andmeanalüüsi strateegia toetamiseks. Sel aastal jagasid oma kogemusi sellised rahvusvahelised ettevõtted nagu näiteks Deloitte, Lloyds Banking Group, Jaguar Land Rover, Deutche Bahn, Coca-Cola, Bank of Ireland, Siemens, Dentsu Aegis, BMW, jpm. Lisaks on konverentsil mitmed Tableau ettekanded, mis on suunatud erineva profiiliga ja tasemega osalejatele. Peale selle on võimalik osaleda ka hands-on koolitustel, kus omandada juba praktilisi uusi oskusi. Lisaks on võimalik registreeruda ka Tableau Doctor-i vastuvõtule, kus juba oma konkreetsele küsimusele vastus leitakse. Kaks päeva garanteeritud väga tihedalt sisustatud kasuliku informatsiooniga ja sellele lisaks veel õhtune pidu Data Night Out, võimalus luua uusi rahvusvaheliseid sidemeid ja tutvuda ka konverentsi sponsoriteks olevate teiste tehnoloogia ettevõtetega.


Tableau Blueprint


Tableau Blueprint

Konverentsi üks tähelepänuväärsemaid sündmusi on muidugi Tableau Keynote. Selle üks olulisem sõnum oli Tableau Blueprint välja kuulutamine. Me kuuleme ja loeme aina enam, kuidas andmete kasutamine äriedu saavutamiseks muutub päev päevalt olulisemaks ja ettevõtted peavad olema andmetest juhinduvad (data-driven). Seda sõnumit edastavad ka mitmed tehnoloogia ettevõtted. Samas ei muuda ühe tehnoloogia kasutamine ettevõtet automaatselt andmetest juhinduvaks. Selleks on pigem vaja ikka toetavat strateegiat, protsesse ja mis kõige olulisem muidugi motiveeritud inimesi. Selleks toetuseks on aga Tableau välja töötanud põhjaliku juhendmaterjali, mis kirjeldab samm-sammult mida on vaja organisatsioonil ellu viia, et läbi viia transformatsioon andmetest juhinduvaks. Konverentsi ettekanded keskendusid ka põhjalikumalt Blueprinti erinevatele komponentidele.


Tableau 2019.3


Traditsiooniliselt on konverentsi Keynote ka koht, kus Tableau tutvustab oma huvitavamaid uusi arendusi. Seekord olid põnevamad uued sõnumid Explain Data: AI põhine andmete automaatne “selgitaja”, mis loob ise andmete põhjal kasutajale täiendavad vaated ning võimaldab seega vastata küsimustusele, mida analüüsi käigus ei osanud ise veel esitadagi. Teine uuendus on juba oodatud ja varem välja kuulutatud Tableau Catalog: see on Data Mangement Add-on täiendus, mis võimaldab saada tervikliku metada vaate andmetest, mida kasutatakse Tableau-s. Seni on jäädud kindlaks kvartaalsetele uutele versioonidele ja mõlemad lubatud arendused koos palju muuga on planeeritud 2019.3 versiooni koosseisu.


Iron-Viz


Väga muljetavaldav ja meelelahutuslik on Iron-Viz võistlus. See tähendab, et 3 võistlejat peavad looma laval üle 2000 inimese ees 20 minuti jooksul sama andmestiku põhjal andmevisualisatsiooni. Seda hindavad siis nii publik kui ka kohtunikud ning parim võidab. On imetlusväärne, kui põhjaliku ja mitmetele küsimustele vastuse andva visualisatsiooni suudavad need võistlejad selle aja jooksul luua. Seekord oli andmeteks Eurovisiooni lauluvõistluse tulemused läbi aegade. Ning visualisatsioonides leidis ka käsitlust sageli Eurovisooni ajal teemaks olev kui palju ikka naabrid üksteist toetavad hindamise käigus. Võitis Simon Stusak Saksamaalt, kelle visualisatsioon vastas mitmetele küsimustele, nagu kuidas riik oma punkid kogus, kuidas seda võrrelda eelmiste aastatega ja mis riigid on kui palju kordi erinevaid punkte läbi aastate teistele andnud. Mis Simoni puhul kindlasti kohtunikke võlus, et ta kasutas mitmeid Tableau uusimaid arendusi oma lahenduses.


IronViz 2019 Simon Stusak

Tableau konverentsilt saab alati palju positiivseid emotsioone ja uusi ideid. Kindlasti jääb ka midagi kripeldama, et mõnda ettekannet oleks tahnud veel vaadata. Aga kui paralleelselt on 7-8 ettekannet, siis kahjuks igale poole ei jõua ja on vaja hoolikalt valikuid teha. Õnneks on võimalik enamikku materjalidest ka tagantjärele vaadata.


Järgmine Tableau Euroopa konverents toimub jälle Londonis järgmisel suvel. Sügisel toimub aga Tableau konverents Las Vegases: Tableau Conference 2019, kuhu on oodata lausa 20 000 osalejat.


Kui tunned huvi Tableau vastu, võta meiega ühedust.

Post: Blog2 Post
bottom of page