top of page

Tableau versiooni 2020.3 uuendused (webinar)

Augustis andis Tableau välja jälle uue versiooni, järjekorras siis numbriga 2020.3. Tegime ka uute võimaluste tutvustamiseks webinari.


Prepiga andmebaasidesse salvestamine


Kõige olulisem uuendus on seekord Tableau Prep Builder-is, mis võimaldab nüüd andmeid salvestada ka välistesse andmebaasidesse. Prep Builder on andmete ettevalmiseks, puhastamiseks ja töötlemisekd suurepärane töövahend. Kui on vaja sageli uusi andmeid kaasata ja need ei ole automaatselt andmeaida andmebaasis, siis nüüd võimaldab Prep luua selleks lihtsa andmevoo, millega saab andmed laadida otse andmeaita või mõnda muusse andmebaasi.


Versiooniga 2020.3 saab andmeid salvestada 7 erinevasse andmebaasi: Amazon Redshift, Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, Snowflake ja Teradata. Andmete salvestamisel on võimalik luua uus tabel, lisada andmed olemasolevasse tabelisse ja kirjutada kõik andmed üle.


Litsentsi määramine sisselogimisel


Uues versioonis saab ka optimeerida ja lihtsustada litsentside jagamist ning haldamist. Kui luua Tableau-s kasutaja, siis ei pea kohe talle litsentsi eraldama. Litsentsi eraldamist saab automatiseerida läbi selle, et defineerida kasutaja litsentitase ning litsents seotakse kasutajaga alles peale kasutaja sisse logimist.


Predictive funktsioonid Tableau 2020.3-s


Tableau-sse on nüüd lisandunud 2 uut funktsiooni, mis võimaldavad teha täpsemat statistilist analüüsi ja arvutada andmete vahelist tõenäosust. Uued funktsioonid on MODEL_PERCENTILE ja MODEL_QUANTILE. Loe nende kohta täpsemalt Tableau blogist. Oma webinaril me nende tutvustamisel pikemalt ei peatunud, kuivõrd see vääriks eraldi webinari.


Versiooni 2020.3 webinar


Tegime 15.09.2020 webinari, kus tutvustasime põhjalikumalt meie vaates olulisemaid ja huvitavamaid uuendusi. Webinari on võimalik järele vaadata:

 

Soovid kasutada Tableau uut versiooni: Lae alla Tableau uus versioon

Post: Blog2 Post
bottom of page