top of page

Andmeanalüütika Monese-s


24 / 09 / 2020


Korraldasime 22.09.2020 webinari, kus rääkisime Monese-s kuidas nemad on lahendanud oma andmeanalüüsi teenuse organisatsioonis ja mis platvorme selleks kasutavad. Monese-st rääksid meile oma töödest ja tegemistest VP of Finance Amish Mody, Head of Data Engineering Aanchal Sharma ja Lead data analyst Mirko Känd.


Monese


Globaliseerunud ühiskonnas liiguvad ja töötavad inimesed erinevates riikides ning nad ei pruugi omada seal püsivat sissekirjutust, et kvalifitseeruda traditsioonilise panga kliendiks. Monese võimaldab klientidel sõltumata ametlikult asukohast luua omale konto, saada krediitkaarti ja muid personaliseeritud pangateenuseid. Hetkel pakub Monese oma teenuseid aktiivselt Euroopas, kuid ambitsioonid on globaalsed. Tänase seisuga on Monesel 2,8 miljonit registreerunud kasutajat kes igakuiselt teevad tehinguid mahus üle 500 miljoni euro.


Sellised tegevusmahud loovad ka hulga andmeid ning selle põhjal teeb Monese põhjalikku analüüsi, mis aitab neid tooteid, teenuseid ja turge arendada ning ühtlasi ka riske maandada ja omada oma tegevustest ja tulemustest head ülevaadet.


Andmeanalüütika Monese-s


Monese kasutab andmeaida platvormina Snowflake-i ning laeb andmeid Airflow abil ligi 35-st erinevast andmeallikast, mis on enamasti Postgres andmebaasid. Lisaks striimitakse andmeid ka Kafka abil mobiilirakendusest Snowflake baasi. Snowflake andmeid kasutatakse andmeanlüüsi ja -teaduse laheduste teostamiseks. Snowflake võimaldab neil paindlikult hallata ressursse, et kõik kasutajad saaks oma tööd teha sõltumata samal ajal baasis teiste poolt tehtavast tööst. Lisaks pakub ka vajalikku turvalisust andmete kaitsmiseks näiteks maskeerimise abil.


Ärianalüüsi lahenduseks on Monese valinud Tableau, millel on ettevõttes üle 150 kasutaja Põhilise analüüsi teostab BI tiim, kuid lisaks neile teostavad analüüsi ka andmeteadlased ja toote analüütikud. Ka andmeteadlased on harjunud teostama andmete avastuse ja esmase uurimise Tableau-s.


Peamised küsimused, millele ärianalüütikaga lahendusi otsitakse:Monese kasutab ka Tableau lisatoodet Data Management Add-on ja selle koosseisus olevat Data Catalog-i. See aitab neil omada head ülevaadet, mis andmeid kuidas kasutatakse ja kui kuskil on vaja teha mõni muudatus, siis saab kiirelt ülevaate mida täiendavalt peab muutma.Webinari on võimalik järeel vaadata:
 


Kui soovid rohkem infot andmeanalüüsi lahenduste arendamise kohta, võta meiega ühendust.

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page