top of page

Geograafiline analüüs Tableaus ja versiooni 2020.4 uuendused


Tableau andis 2020 aasta lõpus, 14. detsembril, välja järjekordse uue versiooni numbriga 2020.4. Kui varem on olnud aasta viimane reliis natuke “hooldusreliisi” maiguga, kus on tehtud pigem vähem märgilisi uuendusi ja suunatud rohkem süsteemi haldusele, siis seekord on uuenduste hulgas mitu uut ja väga olulist täiendust. Geograafiline analüüs sai väga olulisi täiendusi.


Geograafiline analüüs Tableau-s


Geograafiline analüüs on olnud Tableau-s juba varem väga võimekas. Nüüd lisandus aga võimalus lisada kaardile mitmeid kihte. See võimaldab muuta geograafilise analüüsi veelgi põhjalikumaks ja luua sügavama konteksti andmete analüüsimisel ja mõistmisel.

Tegime Tableau geograafilise analüüsi võimekuse kohta ühe huvitava video, kus vaatame uut funktsionaalsust ning seome seda ka varasemate võimalustega.


Geograafilise analüüsi osas on ka muid uuendusi:

  1. Tableau Prep Builder suudab nüüd töödelda geograafilisi välju ning neid ka eksportida extract-idesse.

  2. Ühenduda saab nüüd geograafiliste väljadega Amazon Redshifti tabelitega ning neid Tableau-s kasutada.

  3. Tableau Serveris on võimalik kasutada offline kaarte, mis võimaldab kaardianalüüsi kasutada ka juhul kui serveril puudub interneti ühendus.


Tableau Prep Builder brauseris


Nüüd on võimalik andmevooge analüüsiks ette valmistada oma veebibrauseris. See tähendab, et Prep Builder on toodud ka Tableau Serverisse ja Online-i. Selle kasutaminu kuulub tavapärase Creator litsentsi koosseisu ning ei eelda mingeid täiendavaid investeeringuid. Kui Tableau Desktopi funktsionaalsus on Serveris jätkuvalt väiksem kui Desktop-is, siis Prepi puhul on erinevused väga minimaalsed. Samas jätkab ka Tableau sellel liinil oma uuendustaga, et brauserisse lisatakase ka iga versiooniga uuendusi, mis ühtlustavad Desktopi ja Web Authoring funktsionaalsust Serveris.

Tableau Prep brauseris


Tableau 2020.4 uuendused


Versiooniga 2020.4 lisandus ka mitmeid muid huvitavaid võimalusi, mis on suunatud nii analüütikutele kui ka süsteemi haldusele. Alljärgval pildil on loetletud peamised uuendused:

Tableau 2020.4 uuendused

Põhjalikumalt saad tutvuda uuendusetega Tableau lehelt: https://www.tableau.com/products/new-features


Lae alla Tableau ning proovi ise oma käega: Lae alla Tableau prooviversioon

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page